Önemli Bilgiler ve Kurallar

GENEL ÖNEMLİ KURALLAR

Siz değerli Katılımcılarımızın güvenliği ve verilen hizmetlerde aksaklık yaşanmaması açısından önemli kuralları bir kez daha hatırlatmak isteriz.

KATILIMCI EL KİTABI HAKKINDA

Fuar ile ilgili her türlü detaylı bilgi ve kuralları içeren Katılımcı El Kitabı'na aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. Katılımcı El Kitabı'nı okumanızı ve teknik siparişleriniz için son gönderim tarihini beklemeden tarafımıza iletmenizi önemle rica ederiz.

Katılımcı El Kitabı'na ulaşmak için lütfen tıklayınız

TEKNİK HİZMETLER VE TALEP FORMLARI

Henüz teknik hizmet talep formlarını göndermemiş firmalarımıza son gönderim tarihinin geçtiğini ve formların tarafımıza gönderilmesi gerektiğini bir kez daha hatırlatmak isteriz.
ÖNEMLİ: Fuar Alanında talep edilen hizmetlerin ödemeleri Teknik Hizmet Formunda belirtilen tutarın iki katı olarak tahsil edilecektir.

STANT KURULUM SÜRESİ
Stantların montajı ve iç dekorasyonu için katılımcılara 2 günlük süre ayrılmıştır. (13-14 Haziran 2022). Stant montaj çalışmalarını 14 Haziran 2022 saat 18:00’a kadar bitirmemiş Katılımcılara, stant tamamlanana kadar saat başı 2.520 TL (KDV dahil) cezai işlem uygulanacaktır. Buna göre karmaşık yapılar, iki katlı stantlar ve kurulum süresinde sonlanmayacak projeler yerine kurulumu kolay ve montaj için ayrılan süre kapsamında tamamlanabilecek projeler yapılması önerilir. HYVE BEAUTY FUARCILIK verilen montaj süresinde bitmeyeceğini ön gördüğü stantlara müdahale etme hakkına sahiptir.
  • İş Güvenliği ihlallerine neden olduğundan ve ciddi riskler oluşturduğundan fuar alanında kaynak kullanımına izin verilmemektedir.
  • Fuar alanında her çeşit (su bazlı, kimyasal) boya kullanımı yasaktır.
  • Likit Petrol Gazı (LPG), yanıcı ve parlayıcı kimyasalların fuar alanına girişine izin verilmez.
  • Aktif Makine, Ağır Malzeme, Cam, Havuz vb. kurulacak alanlarda, ziyaretçileri ve diğer kişileri koruyacak tüm güvenlik önlemleri (İş Güvenliği, Koruyucu Ekipman vb.) Katılımcı tarafından sağlanmalıdır.
PROJE DENETİMİ ve İSG EVRAK GÖNDERİMİ
Fuar alanında kurulacak her Özel Tasarımlı Stant projesi için Nehir İş Sağlığı ve Güvenliği firmasından “Stant Proje İnşa İzni” alınması zorunludur. Ayrıca fuar alanına girecek herkes için (Firma Sahibi, Katılımcı, Dekoratör vs.) SGK Hizmet Dökümü başta olmak üzere, İş Sağlığı ve Güvenliği gerekli tüm belgelerin Nehir İş Sağlığı ve Güvenliği firmasına gönderilmesi zorunludur.

Detaylı bilgi için; Bkz. Katılımcı El Kitabı Sayfa 6
 
FUAR ZİYARET GÜNLERİNDE MALZEME KAPILARI KULLANIMI
15-17 Haziran 2022 tarihleri arasında malzeme girişleri; sabah 08:30-09:30 saatleri arasında, akşam 18:30-20:00 saatleri arasında yapılabilmektedir. Bu saatlerin dışında malzeme kapıları açılmayacaktır.
  
FUAR SÜRESİNDE STANT ÇALIŞMALARI
Fuarın ziyaretçilere açık olduğu saatler arasında stant içi çalışmalara (tamirat, tadilat vb.) izin verilmez. Fuar ziyaret saatleri sonrası (18:30 ile 20:00 arasında) stantta çalışma yapacak katılımcılar, "Çalışma İzin Formu" doldurarak Organizatör Ofisi’nden izin almak zorundadır.
  
GÜVENLİK
Fuar alanının genel güvenliği HYVE BEUTY FUARCILIK tarafından sağlanmaktadır. Alanın büyüklüğü ve kalabalık olması göz önüne alındığında, Katılımcıya ait tüm stant malzemelerinin sorumluluğunun yine Katılımcıya ait olduğunu hatırlatmak isteriz.
 
STANT SÖKÜMÜ
Fuarımız 17 Haziran 2022, Cuma, saat 18:00’da sona erecektir. Stant tiplerine göre söküm bitiş tarihleri ve saatleri aşağıda yer almaktadır.


Standart Stant: En geç 17 Haziran 2022, saat 24:00’a kadar.
Stantsız-Özel Tasarımlı Alanlar: En geç 18 Haziran 2022, saat 10:00’ a kadar.

Stant yetkililerinin söküm sırasında HYVE BEAUTY FUARCILIK’ ın belirlediği kurallara uyması zorunludur.

Detaylı bilgi için; Bkz. Katılımcı El Kitabı Sayfa 11
 
MOLOZ ATIMI
Katılımcı, 18 Haziran 2022, saat 10:00’a kadar, tüm stant malzemelerini fuar alanından tamamen kaldırmış olmalıdır. Verilen söküm süresi içinde stant alanının katılımcı tarafından temiz bırakılması gerekmektedir. Katılımcılarımız, stant molozlarının HYVE BEAUTY FUARCILIK tarafından atılmasını yazılı talep etmesi durumunda, kamyonet adet fiyatı üzerinden 2.520 TL (KDV dahil) atım bedeli olarak Katılımcıya fatura edilir. Katılımcıların söküm zamanı alandan çıkış onayı için stant alanlarını temiz olarak bırakmaları ve Stant Alanı Teslim Tutanağını HYVE BEAUTY FUARCILIK yetkililerine onaylatması gerekmektedir. Stant tasarımını ve kurulumunu gerçekleştirecek taşeron firmanız ile yaptığınız sözleşmenizde, moloz atım zorunluluğu ile ilgili maddelere yer vermeniz önerilmektedir.
 
HYVE Operasyon Departmanı
 
Katılımcı El Kitabı
Müşteri Deneyimi Ekibi | Bize Ulaşın!

Müşteri Deneyimi Ekibi
beauty.destek@icaevents.com.tr
+90 212 970 83 08

ORGANIZED by ica.events


 

Bizi takip edin!#BeautyEurasia #BeautyEurasia2023